Aer Lingus: Kompenzace za zpoždění a zrušení letu

Nárok na kompenzaci podle Nařízení EU 261/2004

Nařízení EU 261/2004 je právní předpis, který chrání práva cestujících v případě, že dojde k problémům s lety v rámci Evropské unie. Toto nařízení stanovuje, že pokud je váš let zpožděný, zrušený nebo pokud jste byli nuceni přestoupit na jiný let kvůli přebookování, můžete mít nárok na finanční kompenzaci. Toto nařízení se vztahuje na všechny lety, které odstartují z EU, nebo na lety do EU s leteckou společností z EU. Kompenzace je určena jako forma náhrady za nepříjemnosti, které cestující zažívají, a jako motivace pro letecké společnosti, aby zlepšily své služby.

Aer Lingus kompenzace za zpoždění letu - kdy a jak to funguje

Pokud cestujete s Aer Lingus a váš let je zpožděný o tři hodiny nebo více, můžete mít nárok na kompenzaci. Pro získání kompenzace je důležité, aby zpoždění bylo způsobeno chybou letecké společnosti a ne mimořádnými okolnostmi, které nemohou být ovlivněny. To znamená, že pokud je zpoždění způsobeno například špatným počasím, stávkami nebo bezpečnostními problémy, kompenzace nebude poskytnuta. Je také důležité, aby cestující dodrželi všechny potřebné kroky pro podání žádosti o kompenzaci, včetně poskytnutí všech relevantních informací o letu a své situaci.

Aer Lingus kompenzace za zrušení letu - kdy a jak to funguje

Pokud společnost Aer Lingus zruší váš let, můžete mít nárok na kompenzaci, pokud jste o zrušení byli informováni méně než 14 dní před plánovaným odletem. Výše kompenzace závisí na vzdálenosti letu a délce zpoždění alternativního letu, který vám byl nabídnut. Pokud vám byl nabídnut alternativní let, který vás dostane do cíle s podobným zpožděním jako původní let, kompenzace může být snížena. Je důležité si uvědomit, že právo na kompenzaci není automatické a cestující musí podat žádost, aby mohli být kompenzováni.

Jaká výše kompenzace náleží cestujícímu

Výše kompenzace, kterou můžete obdržet, se liší podle délky letu a závisí na specifických okolnostech zpoždění nebo zrušení letu:

 • Pro lety do 1500 km může být kompenzace až 250 €.
 • Pro lety mezi 1500 a 3500 km může být kompenzace až 400 €.
 • Pro lety nad 3500 km může být kompenzace až 600 €.

Příklady letů pro každou výši kompenzace by mohly být:

 • Let z Prahy do Londýna (méně než 1500 km) - kompenzace až 250 €.
 • Let z Prahy do Antalye (mezi 1500 a 3500 km) - kompenzace až 400 €.
 • Let z Prahy do New Yorku (více než 3500 km) - kompenzace až 600 €.

Je důležité si uvědomit, že tyto částky jsou maximální a skutečná výše kompenzace může být nižší v závislosti na okolnostech.

Kdy nemáte nárok na kompenzaci

Existují určité situace, kdy cestující nemají nárok na kompenzaci podle Nařízení EU 261/2004. Tyto situace zahrnují:

 • Let byl zrušen kvůli mimořádným okolnostem, jako jsou přírodní katastrofy nebo teroristické útoky, které nelze předvídat ani ovlivnit.
 • Jste informováni o zrušení letu více než 14 dní před plánovaným odletem, což vám dává dostatek času na přeorganizování vašich plánů.
 • Při zpoždění letu, které je způsobeno mimořádnými okolnostmi, které letecká společnost nemohla ovlivnit, jako jsou extrémní povětrnostní podmínky nebo nečekané technické problémy.

Jak získat kompenzaci od Aer Lingus

Získání kompenzace může být náročné a vyžaduje znalost právních předpisů a procesů. Máte dvě možnosti, jak postupovat:

 1. Můžete požádat o kompenzaci přímo na webu Aer Lingus. Budete potřebovat všechny informace o letu a musíte dodržet jejich proces, který může být komplikovaný a časově náročný.
 2. Nebo můžete nechat vše na nás v Refundio.cz. Naše tým se postará o celý proces za vás, od podání žádosti až po získání kompenzace. Naše služby jsou navrženy tak, aby byly co nejpohodlnější a nejefektivnější pro naše klienty.

Co dělat, když letecká společnost odmítne vyplatit kompenzaci

Pokud Aer Lingus odmítne vyplatit kompenzaci, nezoufejte. Refundio.cz je zde, aby vám pomohl. Stačí vyplnit náš jednoduchý online formulář a my se postaráme o zbytek. Naše služby zahrnují komunikaci s leteckou společností, vyjednávání a dokonce i právní kroky, pokud je to nutné. Naše tým má rozsáhlé zkušenosti a znalosti v oblasti leteckého práva a práv cestujících, což nám umožňuje efektivně zastupovat vaše zájmy a maximalizovat vaše šance na úspěch.

Využitím služeb Refundio.cz získáte nejen profesionální pomoc, ale také ušetříte čas a energii, kterou byste museli věnovat složitému procesu získání kompenzace. Navíc, pracujeme na bázi "žádný úspěch, žádný poplatek", což znamená, že pokud nezískáme pro vás kompenzaci, neplatíte nám nic.

Pro více informací o tom, jak získat kompenzaci za zpožděný let, zrušený let, overbooking, zmeškání navazujícího letu, nebo co dělat v případě mimořádných okolností, navštivte naše webové stránky. A pokud potřebujete pomoc s kompenzací, kontaktujte nás a nechte to na profesionálech z Refundio.cz. Naše tým je připraven vám pomoci získat kompenzaci, která vám právem náleží.

Letěli jste s jinou společností? Podívejte se, jak kompenzaci získat

Ověřte svůj nárok na kompenzaci zdarma
Ověřit