Zpožděný nebo zrušený let společnosti Air France? Získejte kompenzaci do výše až 600 euro!

Pokud jste nedávno cestovali se společností Air France a váš let byl nečekaně zpožděn nebo dokonce zrušen, můžete mít podle nařízení EU č. 261/2004 nárok na kompenzaci až do výše 600 euro. V tomto článku jsme pro vás připravili informace o tom, kdy máte nárok na kompenzaci, na jakou částku máte nárok a jak kompenzaci získat.

Jak řeší zpožděné nebo zrušené lety společnosti Air France nařízení EU č. 261/2004?

Nařízení EU č. 261/2004 bylo přijato za účelem odškodnění cestujících v letecké dopravě, jejichž let byl významně narušen. Takovým narušením se rozumí zpoždění letu o více než 3 hodiny po příletu do cílové destinace, zrušení letu, odepření nástupu na palubu (overbooking) a zmeškání navazujícího letu (zakoupeného v rámci jedné rezervace).

Předmětné nařízení zaručuje cestujícím, jejichž let byl narušen, finanční kompenzaci ve výši 250 až 600 euro. Konkrétní výše kompenzace závisí na vzdálenosti, kterou narušený let urazil, resp. měl urazit.

Jak se nařízení EU č. 261/2004 vztahuje na lety společnosti Air France?

Air France je letecká společnost se sídlem v zemi EU, takže nařízení EU č. 261/2004 se vztahuje na všechny její lety. Na kompenzaci od společnosti Air France máte podle nařízení EU č. 261/2004 nárok v následujících případech:

  • Zpoždění letu o nejméně 3 hodiny: Pokud je váš let zpožděn o více než 3 hodiny a není to způsobeno mimořádnými okolnostmi, máte nárok na kompenzaci ve výši 250, 400 nebo 600 euro v závislosti na vzdálenosti letu.
  • Zrušení letu: Pokud je váš let se společností Air France zrušen a vy jste o tom informováni méně než 14 dní před plánovaným odletem, máte rovněž nárok na kompenzaci podle nařízení EU č. 261/2004. Výše kompenzace je stejná jako v případě zpoždění letu a závisí na vzdálenosti zrušeného letu. I v tomto případě musí dojít k pochybení na straně společnosti Air France. Pokud byl váš let zrušen z důvodu špatného počasí nebo jiných mimořádných okolností, nemáte na kompenzaci nárok.
  • Odmítnutí nástupu na palubu (overbooking): Pokud vám personál společnosti Air France odmítne nastoupit na palubu z důvodu přeplnění letadla a nejedná se o dobrovolné vzdání se místa, máte nárok na stejnou kompenzaci jako v případě zpoždění nebo zrušení letu.

Mimořádné okolnosti vylučující nárok na kompenzaci

Mimořádné okolnosti, které letecká společnost nemůže ovlivnit, vylučují nárok na kompenzaci a letecká společnost není povinna vám odškodnění vyplatit. Patří mezi ně situace, jako je nepříznivé počasí, za kterého letadlo nemůže bezpečně uskutečnit let, politická nestabilita nebo stávky, které ovlivňují letový provoz.

Zažili jste zpoždění nebo zrušení letu s Air France? Získáme Vám kompenzaci až 600 euro na osobu!

Jaká je výše kompenzace, na kterou mám při zpoždění nebo zrušení letu nárok?

Výše kompenzace se liší především v závislosti na vzdálenosti letu.

  • 250 € u letů ve vzdálenosti do 1 500 km;
  • 400 € u letů ve vzdálenosti od 1 500 km do 3 500 km;
  • 600 € u letů ve vzdálenosti nad 3 500 km.

Důležité je však poznamenat, že u letů nad 3500 km má letecká společnost právo snížit odškodnění o 50 %, pokud zpoždění trvá 3-4 hodiny, což znamená, že kompenzace činí 300 euro. Na plné odškodnění ve výši 600 euro máte nárok pouze v případě, že zpoždění trvá déle než 4 hodiny. Kromě toho, abyste měli nárok na 600 euro za let delší než 3 500 km, musí se jednat o let mezi EU a územím mimo EU. Pokud je tedy váš let delší než 3 500 km, ale pouze v rámci EU, bude váš nárok snížen na 400 euro.

Jak mohu získat kompenzaci za zpoždění nebo zrušení letu společnosti Air France?

Existuje několik způsobů, jak se vypořádat s narušeným letem. S žádostí o odškodnění se samozřejmě můžete obrátit přímo na společnost Air France. Ze zkušenosti je však známo, že proces vymáhání může být často zdlouhavý. Letecké společnosti často odmítají komunikovat a dělají vše pro to, aby se vyplacení odškodnění vyhnuly.

Doporučujeme proto, abyste si svůj nárok na kompenzaci ověřili vyplněním našeho formuláře. Následně zjistíme důvod narušení letu a kontaktujeme společnost Air France. Pokud by letecká společnost i po naší výzvě odmítla odškodnění vyplatit, obrátíme se na soud.

Pokud tedy chcete získat kompenzaci za zpožděný nebo zrušený let rychle a bez obav, vyplňte krátký formulář níže. Naši odborníci převezmou váš případ a vše vyřeší za vás.

Zažili jste zpoždění nebo zrušení letu s Air France? Získáme Vám kompenzaci až 600 euro na osobu!

Zajímavosti o společnosti Air France

Věděli jste, že Air France je jednou z největších leteckých společností na světě? Sídlí ve Francii a vlastní ji společnost Air France-KLM. Před sloučením s KLM zaměstnávala 71 654 lidí. Její ústředí se nachází na mezinárodním letišti Charlese de Gaulla nedaleko Paříže.

Můj let byl narušený, ale jednalo se o jinou leteckou společnost

V našich dalších článcích se dozvíte, jak získat kompenzaci, pokud váš let provozovala jiná letecká společnost:

Ověřte svůj nárok na kompenzaci zdarma
Ověřit