Eurowings: Kompenzace za zpoždění a zrušení letu

Nárok na kompenzaci dle nařízení EU 261/2004

Nařízení EU 261/2004 je jako záchranný kruh pro cestující, kteří se setkají s nepříjemnostmi během letecké dopravy. Jednoduše řečeno, pokud váš let s odletem z EU byl zpožděný, zrušený, nebo jste se stali obětí overbooking, máte právo na kompenzaci. A to může být až 600 EUR! Důležité je, že nařízení se vztahuje na všechny letecké společnosti, včetně Eurowings. Toto nařízení je základním kamenem ochrany práv cestujících a zajišťuje, že letecké společnosti nesou odpovědnost za nepříjemnosti způsobené cestujícím.

Pokud se ocitnete v situaci, kdy váš let byl zpožděný více než tři hodiny, byl zrušený bez předchozího upozornění, nebo jste nemohli nastoupit kvůli přeplnění letadla, máte právo požadovat finanční kompenzaci. Naše stránka o nároku na kompenzaci vám poskytne veškeré informace, jak postupovat, a my vám můžeme pomoci s celým procesem.

Kompenzace za zpožděný let Eurowings - kdy a jak to funguje

Pokud letíte s Eurowings a váš let je zpožděný o více než 3 hodiny, můžete mít nárok na kompenzaci. Je to jednoduché: stačí navštívit stránku o zpožděném letu a zjistit, zda splňujete podmínky. A pokud ano, můžeme vám pomoci získat peníze zpět. Nejenže vám pomůžeme určit, zda máte nárok na kompenzaci, ale také vám poskytneme veškerou potřebnou podporu při komunikaci s leteckou společností.

Zpoždění letu může způsobit řadu nepříjemností, od zmeškaných schůzek až po ztrátu rezervací na ubytování nebo navazující lety. V takových případech je důležité vědět, že máte práva, a my vám pomůžeme je uplatnit. Naše služby jsou navrženy tak, aby byly co nejpohodlnější a nejefektivnější pro vás, abyste mohli získat kompenzaci, na kterou máte právo, bez zbytečného stresu a ztráty času.

Kompenzace za zrušený let Eurowings - kdy a jak to funguje

Zrušení letu může být velkým zklamáním, ale díky EU 261/2004 můžete získat kompenzaci. Pokud Eurowings zruší váš let a neinformuje vás o tom alespoň 14 dní předem, máte právo na kompenzaci. Více informací najdete na stránce o zrušeném letu. Zrušení letu může nastat z mnoha důvodů, ale pokud to není způsobeno mimořádnými okolnostmi, máte právo na finanční náhradu.

Pokud se vám to stane, je důležité rychle jednat. Kontaktujte nás na Refundio.cz a my vám pomůžeme zjistit, zda máte nárok na kompenzaci, a pokud ano, zajistíme, aby vám byla vyplacena. Naše tým má bohaté zkušenosti s řešením podobných situací a víme přesně, jaké kroky podniknout, abyste dostali to, co vám náleží.

Na jakou částku kompenzace má cestující nárok?

Částka kompenzace se liší podle délky letu:

 • Pro lety do 1500 km může být kompenzace až 250 EUR.
 • Pro lety v rámci EU nad 1500 km nebo pro ostatní lety mezi 1500 a 3500 km může být kompenzace až 400 EUR.
 • Pro lety mimo EU nad 3500 km může být kompenzace až 600 EUR.

Příklady:

 • Let z Prahy do Berlína (cca 280 km) by mohl znamenat kompenzaci 250 EUR.
 • Let z Prahy do Porta by mohl znamenat kompenzaci 400 EUR.
 • Let z Prahy do New Yorku (cca 6600 km) by mohl znamenat kompenzaci 600 EUR.

Tyto částky jsou stanoveny nařízením EU a jsou určeny k tomu, aby odškodnily cestující za ztrátu času a nepříjemnosti spojené se zpožděním nebo zrušením letu. Je důležité si uvědomit, že tyto částky jsou pevně stanovené a nezávisí na ceně vaší letenky. Ať už jste zaplatili za letenku jakoukoliv částku, kompenzace je stejná a je určena k tomu, aby odrážela rozsah nepříjemností, které jste zažili.

Kdy vzniká nárok na kompenzaci

Nárok na kompenzaci vzniká, když jsou splněny podmínky nařízení EU 261/2004. Nejste však oprávněni k nároku na kompenzaci v případě mimořádných okolností, jako jsou extrémní povětrnostní podmínky nebo stávky.

Příklady situací, kdy nejste oprávněni k nároku:

 1. Let byl zrušen kvůli silné bouřce.
 2. Let byl zpožděn kvůli stávce letištního personálu.
 3. Let byl zrušen kvůli technickým problémům, které byly klasifikovány jako mimořádné okolnosti.

Je důležité si uvědomit, že letecké společnosti mají povinnost vás informovat o vašich právech a poskytnout vám alternativní let nebo vrácení peněz za letenku. Pokud se vám stane, že váš let je zpožděný nebo zrušený a nejste si jisti, zda máte nárok na kompenzaci, neváhejte nás kontaktovat. Na Refundio.cz jsme připraveni vám poskytnout veškeré informace a pomoci vám s celým procesem.

Jak získat kompenzaci za zpožděný nebo zrušený let společnosti Eurowings?

Máte dvě možnosti:

 1. Můžete se pokusit získat kompenzaci přímo od Eurowings na jejich webových stránkách.
 2. Nebo můžete nechat vše na nás, na Refundio.cz. My se postaráme o všechny kroky za vás a ušetříme vám čas i starosti.

Pokud se rozhodnete získat kompenzaci sami, může to být náročný proces. Budete muset vyplnit formuláře, komunikovat s leteckou společností a možná i čelit odmítnutí. Na druhou stranu, pokud se obrátíte na nás, my se o vše postaráme. Naše tým má bohaté zkušenosti s vyjednáváním s leteckými společnostmi a víme, jak dosáhnout nejlepších výsledků pro naše klienty.

Co dělat, když letecká společnost kompenzaci zamítne?

Pokud Eurowings zamítne vaši žádost o kompenzaci, nezoufejte. My na Refundio.cz vám můžeme pomoci. Stačí vyplnit náš formulář a my se postaráme o zbytek. Krok za krokem vás provedeme procesem a budeme bojovat za vaše práva.

V případě, že letecká společnost odmítne vaši žádost o kompenzaci, může to být frustrující. Ale nebojte se, nejste v tom sami. Naše tým je zde, aby vám pomohl. Pomocí našich znalostí a zkušeností můžeme zvýšit vaše šance na úspěch. Pokud jste se setkali s odmítnutím, kontaktujte nás a my vám pomůžeme zjistit další kroky.

V případě, že hledáte kompenzaci za zpožděný nebo zrušený let s Eurowings, neváhejte a obraťte se na nás. Na Refundio.cz jsme připraveni vám pomoci získat to, co vám právem náleží.

Letěli jste s jinou společností? Podívejte se, jak kompenzaci získat

Ověřte svůj nárok na kompenzaci zdarma
Ověřit